Már az első konzultáció végén házi feladatot adok. A feladatok megoldása, elvégzése nagyon fontos a tanácsadás menete szempontjából. A későbbi alkalmakon ugyanis az otthon megoldott feladatokból, illetve az aktuális problémákból kiindulva beszélgetünk.
Minden héten találkozunk, egy-egy alkalom 50 perces. Minden további találkozó célja a változások segítése, fenntartása, egészen addig, míg a kitűzött célt el nem érjük. Így az eredmények függvényében ritkulnak majd találkozásaink. A konzultációkon nemcsak az általatok elmondottak alapján állapítjuk meg azokat a területeket, amelyekkel foglalkozni kell, hanem teszteket is használok kapcsolatotok erősségeinek és gyengeségeinek felmérésére.
Az otthon és a foglalkozásokon megoldott feladatok célja, hogy készségszintre fejlesszétek a tanultakat. A siker teljes mértékben rajtatok múlik! Ha elszántátok magatokat a változtatásra és együttműködtök, a siker nem marad el! A család (pár) ugyanis egy rendszer, ha egy elemét megváltoztatjuk, az egész változni fog. Ha látjátok, hogy működnek a módszerek, sikereket értek el, akkor egyre inkább tenni akartok azért, ami jó nektek. Elhiszitek, hogy a sorsotok, párkapcsolatotok alakulása a saját kezetekben van.
A probléma komolyságától függően akár 4-5 alkalom is elég lehet a változás eléréséhez.
Akkor se keseredj el, ha társad nem együttműködő! Egyénileg is elsajátíthatsz olyan módszereket, mellyel javíthatsz kapcsolatod állapotán!
Fontos! Attól, hogy a tanácsadás sikeres, nem feltétlenül maradtok együtt. Van, amikor nincs más megoldás, csak a válás. Ilyenkor a szakemberrel való beszélgetés segíthet a döntés meghozatalában, a kapcsolat békés lezárásában.
Milyen eredménye lehet a párkapcsolati tanácsadásnak?
Nézd át a táblázatot!